Fórum: Ostatní

Co se jinam nevešlo...

Jméno:

Příspěvek:

Požaduji odpověď od Powerlaser.cz
Upozornit na reakce e-mailem:

  Pokud chcete odpovědět na některý příspěvek níže, klikněte u něho na tlačítko 'Reagovat'. Zpřehledníte tím diskuzi. Děkujeme.

Jana - nepřihlášený/á  | 06.03.2013
Dobrý den, narazila jsem na internetu na stránku s vašimi lasery a chtěla bych se na něco zeptat. Používám je jako hračku pro kočky, zatím jsem měla vždy jen laser od vietnamců a i po výměně a výměně baterek laser svítí 10-15 minut a poté se téměř ztratí a nejde skoro vidět, musím přestat, třeba na hodinu, dvě, nebo do druhého dne a pak zase svítí těch 15 minut silně a potom nic. Chtěla bych laser pro kočky, který vydrží svítit aspoň hodinu a pořádně a samozřejmě za co nejnižší cenu. Doporučíte mi nějaký ? Děkuji předem za odpověď.

Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 06.03.2013
Dobrý den,
chování, které popisujete, může souviset se špatnou konstrukcí laseru, která vede k přehřívání. Takovou vlastnost u našich karabinek nepozorujeme, i když je pravda, že 15 minut vkuse jsme s nimi nikdy nesvítili. Přesto jsme jich za celou dobu existence obchodu prodali velmi mnoho a neevidujeme žádnou takovou reklamaci. Vybírejte prosím zde: http://www.powerlaser.cz/cervene-lasery/
Ondrej - nepřihlášený/á | 07.03.2013
Dle studií, kočičí oči špatně vnímají červenou barvu, tedy bych spíše doporučil modrou ~450nm.
Co se týče výdrže, tak se dá říci, že ukazovátka nejsou konstuována na kontinuánílní provoz. Většinou je třeba dodržovat tzv. duty-cycle.
Jinak na internetu lze nalézt speciální laserové hračky pro zvířata.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 17.09.2012
Ještě bych se chtěl zeptat ,jak dlouho vydrží baterie při takovém běžném používání s laserem 100mw a zda dokáže palit třeba i z 10cm to je už jedno.díky za odpověď.
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 17.09.2012
Dobrý den,
nemáme vyzkoušeno, ale mnoho to nebude. Při konstantním svícení vydrží 5mW zelený několik hodin. 100mW tedy odhadem hodinu. Záleží, jak intenzivně jej budete používat.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 13.09.2012
Zdravím ,chtěl sem se zeptat zda jde u vás zakoupit zeleny laser viper 95mw .
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 13.09.2012
Dobrý den,
nakoupit u nás můžete pouze to, co najdete v nabídce. Zelené lasery konkrétně zde: http://www.powerlaser.cz/zelene-lasery/
Anonymní - nepřihlášený/á  | 05.08.2012
Dobý den,budete mít v nabídce ještě ty duální lasery?
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 05.08.2012
Dobrý den,
ano, o něco slabší varianta (40mW) je na cestě.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 02.08.2012
kde se prosím dají sehnat žluté lasery a jaké mohu mít výkony?
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 02.08.2012
Dobrý den,
žluté lasery jsou velmi drahé i ve "slabém" výkonu 5mW. Proto je v tuto chvíli nemáme v nabídce.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 02.08.2012
prodáváte také čočky do laseru? Děkuji.
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 02.08.2012
Dobrý den,
bohužel nikoliv.
Zdenek - nepřihlášený/á  | 23.07.2012
Dobrý den, omlouvám se, ještě mám jeden dotaz. Ptal jsem se na využití 30mW jako ukazovátka a na to, zda má IR filtr. Na to jste mi odpověděl, že má. Když jsem ale pročetl diskuzi k tomu 30 mW, tak tam píšete, že nemá, že ho mají pouze nástavce. Viz:

má tento laser IR filter ? pokud ano, je zabudován tak, že i po odšroubování nástavců funguje (tj. není zabudován v jednotlivých nástavcích)

Děkuji
Powerlaser.cz | 11.01.2012

Dobrý den,
ne, je zabudován pouze v nástavcích.

Můžete mi tedy napsat, jak to je?
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 23.07.2012
Dobrý den,
IR filtr je zabudovaný přímo na laserovém modulu. Nechápu, jak se stalo, že jsem odpověděl takový nesmysl. To by pochopitelně nedávalo smysl. Odpověď upravím. Děkuji za upozornění.
Zdenek - nepřihlášený/á  | 22.07.2012
Dobrý den, dovoluji si požádat o radu ohledně výběru univerzálního ukazovátka. Prakticky je mi vše jasné, ovšem mám takové protichůdné požadavky. Ukazovátko bude používáno při lezení i na ukazování chytů, tedy se bude svítit i do cca jednoho metru od hlavy lezce. Bude se používat jak na přírodních skalách, tak i v uzavřených a ne dobře nasvětlených halách. Tedy bylo by potřeba, aby byl bod vidět za běžného dne, ale zároveň aby nebyl zbytečně silný a neoslňoval při slabém umělém osvětlení. A samozřejmě, pokud s ukazovátkem manipulujete mezi lidmi, prakticky nikdy nejde vyloučit zásah oka (to ostatně nikdy, stačí, abyste zakopli, a hned nekontrolovatelně svítíte okolo sebe i při ukazování hvězd). Nebude se svítit dále, jak 20 - 30 metrů. Za ideální na umělou stěnu by asi bohatě stačil 5mW, ale jak to s ním bude ve skalách? Bude vidět? Na přímém slunci v poledne na jižní stěně to neočekávám, ale co normální klasický den? Nebyl by tam lepší ten 30mW? V této souvislosti bych hlavně chtěl požádat o odpověď na dvě věci.
1. mají všechna zelená ukazovátka opravdu IR filtr?
2. lze intenzitu parsku omezit zařazením filtru s omezenou propustností? Jako je třeba ve fotografii šedý neutrální filtr? Pokud bych koupil to ukazovátko 30mW s výměnnými nástavci, mohu nakonec místo nástavce vložit třeba dva nebo tři plátky šedé folie a takto redukovat svítivost bodu dle potřeby? Tedy například ve špatně osvětlené místnosti bych vložil 4 ks filtru, normálně 2 a při lezení venku na slunci bych nechal plný výkon. Je toto možné? Technicky vložení filtru možné je, ale vůbec nevím, jak se laserový paprsek chová a zda tento útlum bude fungovat tak, jak bych potřeboval. Děkuji za odpověď.
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 22.07.2012
Dobrý den,
myslím, že máte přehnané obavy. :) Naše lasery mají IR filtr, speciálně si jej necháváme výrobcem instalovat. Nicméně na vzdálenost 20-30 metrů je opravdu mizivá pravděpodobnost, že byste naším ukazovátkem poškodil zrak. Ukazovátka nemají na takovou dálku díky divergenci paprsku takovou intenzitu. Spíše je možné, ža byste dotyčného oslnil. Co se týče fotografických filtrů, nemám s nimi zkušenost, ale v principu by to mělo fungovat, jak popisujete. Jakým způsobem byste ale před paprsek filtr "vkládal" si nedokázu představit. Šroubovací hlavice má difrakční destičku umístěnou uvnitř napevno. Nelze například vystřihnout čtvereček filtru a vložit ho dovnitř. Jediná možnost je asi zachytit filtr lepenkou k tělu ukazovátka.
Pokud máte obavu z 30mW laseru (a nepotřebujete kaleidoskopické efekty), vyberte 10mW, který máme v nabídce.
V každém případě platí, že ukazovátko můžete vyzkoušet a v případě, že Vám nebude vyhovovat, nám jej můžete ve 14-denní lhůtě bez udání důvodu vrátit.
Zdenek - nepřihlášený/á | 23.07.2012
Dobrý den, děkuji za odpověď. Použití přídavného filtru je u laserů s nástavci velmi jednoduché - stačí vystřihnout z šedé neutrální folie kolečko o průměru pár milimetrů, které vložíte do závitu. A udrží ho tam jakýkoliv gumový kroužek. Odpovědi na to, zda u laseru fungují stejné principy, jako u běžného světla, jste se elegantně vyhnul :-) Vámi použitýp odmiňovací způsob "by mělo" neříká vůbec nic. Vzdálenost 20-30 metrů byla maximální, výjimkou není ani 2-3 metry. U toho 10 mW bude na 15 metrů na slunci zelený bod vidět? Děkuji
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 23.07.2012
Dobrý den,
po dlouhé době je venku slunce, takže jsem vyzkoušel oba výkony. Obě tečky jsou vidět, ovšem 10mW musíte "chytit" zrakem na nějaké tmavší ploše. Na světlém povrchu ji asi nenajdete. 30mW tečka je na světlém povrchu k nalezení o poznání lépe.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 27.03.2012
Potřeboval bych laser 50-200mW kde by nebyla vidět čára ale pokud možno pouze bod na konci, je v tomhle rozdíl mezi barvami? Jakou barvu byste mi doporučili? Díky předem za info.
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 27.03.2012
Dobrý večer. Vaše požadavky splňuje červený laser. Mohu vám tedy nabídnout Kaleidoskopický červený laser z naší nabídky. http://www.powerlaser.cz//cervene-lasery/kaleidoskopicky-cerveny-laser-50mw-14/
Po odšroubování nástavce funguje jako jednoduché ukazovátko s bodovým paprskem.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 23.02.2012
Dobrý deň, chcem sa spýtať: Ktorý laser je lepší, resp. ktorý dosvieti ďalej? zelený 10mW alebo červený 50mW? :) ďakujem
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 23.02.2012
Dobrý večer.
Zelený.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 31.03.2011
Dobrý den mohl byste mi proadit jaké nejsilnější laserové ukazovátko bych si u vás mohl objednat pokud mám pouze 500kč?předem děkuji za odpověd.
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 01.04.2011
Dobrý den,
pokud zvolíte platbu předem převodem na náš účet, bude nejblíže Vašemu limitu tento laser: http://www.powerlaser.cz/zelene-lasery/komfortni-zelene-ukazovatko-10mw-24/ (540,- včetně poštovného).
Pokud máte horní strop 500,- včetně poštovného, pak Vám můžeme nabídnout zelené ukazovátko s polovičním výkonem, tj. tento model: http://www.powerlaser.cz/zelene-lasery/pravy-zeleny-laser-5mw-1/ (430,- vč. poštovného při platbě předem převodem).
Anonymní - nepřihlášený/á  | 15.03.2011
Dobrý den,
díval jsem se na fotky moderého a fialového laseru,kdyz svítili a barva mi pripadala stejne je to hodne podobné nebo jak to je?
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 15.03.2011
Dobrý den,
já viděl modrý laser prozatím také jen na fotografiích. Oproti fialovému se zdá být výraznější, což je dobře. Ale víc Vám v tuto chvíli nejsem schopen sdělit.
Ondrej - nepřihlášený/á | 19.03.2011
Zalezi kterou modrou myslite.Mam 445nm a rozdil o proti 405nm je markantni, je uz to opravdu modra.Skutecna frajerina je modra 473nm, ovsem pomer je 2W 445nm(GaN) =600$= 50mW 473nm(DPSS). Modra je dobra, zluta jeste lepsi ;-)
Zdravi Ondrej
Anonymní - nepřihlášený/á  | 07.03.2011
Dobrý den jeste k tem zlutym laserum budete je prodávat?
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 07.03.2011
Rádi bychom, ale v jakém časovém horizontu, to bohužel v tuto chvíli nedokážu říct.
Anonymní - nepřihlášený/á  | 07.03.2011
Dobrý den často sem tu četl o žlutých laserech existuí vůbec?
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 07.03.2011
Dobrý den,
existují, jen mají drobnou nevýhodu - vysokou cenu. :(
Fog2y - nepřihlášený/á  | 28.02.2011
Dobrý den, hledám ukazovátko pro ukazování hvězd a souhvězdí na noční obloze.Které by jste mi doporučili? Děkuji
Powerlaser.cz - nepřihlášený/á | 28.02.2011
Dobrý den,
protože se Vám jedná především o viditelný paprsek, doporučujeme silnější laser, tedy kaleidoskopický s výkonem 30mW. Lze jej použít jak na kaleidoskopické efekty, tak jako klasické ukazovátko.
1  |  2