Přehled laserových ukazovátek

Přinášíme vám jednoduchý a srozumitelný přehled pro jednotlivé typy ukazovátek. Přehled je rozdělený podle barev laserů.

Červená laserová ukazovátka

Červené ukazovátko je nestárnoucí klasika - červený bod bez viditelného světelného paprsku. Jde o laser s vlnovou délkou okolo 640nm. V naší nabídce najdete jak ta s atraktivním designem pro profesionální prezentace, tak drobné klíčenky pro příležitostné použití. Červené lasery jsou výrobci velmi často kombinovány s propiskami, svítilnou nebo například i se stylusem.

Naše nabídka červených laserů

Zelená laserová ukazovátka

Zelené ukazovátko produkuje koherentní světlo o vlnové délce 532nm. Na zelenou barvu je lidské oko nejvíce citlivé a proto je zelený laser subjektivně velmi výrazný. Má viditelný světelný paprsek, a to i za běžného denního světla! Efekt světelného meče je ale nejvýraznější především v noci - výkonnější varianty dosvítí až desítky kilometrů daleko. Je tedy vhodný nejen na prezentace, ale i jako pomůcka při nočním pozorování oblohy. Další skvělé efekty přinášejí kaleidoskopické nástavce, které světelný paprsek "roztříští" do stovek menších bodů a vytvoří tak hvězdné nebe.

Naše nabídka ukázovátek se zeleným laserem

Fialová laserová ukazovátka

Fialové ukazovátko má jasný fialový bod bez viditelného světelného paprsku. Dlouhou dobu cenově nedostupný laser je díky blu-ray technologii konečně k dostání za příznivou cenu. Někteří obchodníci jej řadí do skupiny modrých laserů. Jedná se o lasery s vlnovou délkou kolem 405nm, ale oproti modrým laserům mají odlišné vlastnosti. Velmi výrazný je tento laser především na světlém povrchu, kde způsobuje fuorescenci.

Naše nabídka fialových laserů

Modré laserová ukazovátka

Modré ukazovátko je unikátní nejen svojí barvou. Laser s vlnovou délkou 447-473nm má jasný modrý bod a narozdíl od fialového je jeho paprsek v noci viditelný (stejně jako paprsek zeleného laseru). Na světlých materiálech může způsobovat fluorescenci. Modrý laser zažívá v dnešní době "boom" v oblasti laserových ukazovátek. Kromě toho se již delší dobu využívá v elektronice a medicíně.

Nabídka ukazovátek s modrým laserem

Duální laserová ukazovátka

Duální ukazovátko má ve svém těle zabudované moduly produkující dva různé laserové paprsky. Jde tedy o univerzální nástroj pro prezentace, kdy je možné používat střídavě jeden nebo druhý laser bez nutnosti výměny ukazovátka. Obvyklé kombinace jsou červený-zelený a zelený-fialový.

Naše nabídka duálních laserů